Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek dokonywać opłaty za odpady komunalne do Gminy, na podstawie wcześniej złożonej deklaracji. Każdy kto złożył deklarację, otrzyma od gminy Łobez informację o wysokości opłaty wraz z indywidualnym kontem na który opłata ma być wpłacana, opłaty można dokonywać również bezpośrednio w kasie Urzędu Miejskiego w Łobzie, w Banku Spółdzielczym lub w innych punktach poboru opłat, lecz w tym ostatnim przypadku należy liczyć się z dodatkową opłatą manipulacyjną za wpłatę.
Wpłaty należy dokonywać do 10-go dnia każdego miesiąca za miesiąc bieżący (tzw. opłata z góry).
Brak zapłaty spowoduje ściągnięcie należności w drodze ustawy - Ordynacja Podatkowa - przez poborcę skarbowego, a w przypadku braku możliwości ściągnięcia należności w ciągu roku, przy zeznaniu rocznym składanym w Urzędzie Skarbowym.
Deklaracje właściciele nieruchomości mogą złożyć w następujący sposób:
a)pobierając formularz deklaracji ze strony www.lobez.pl zakładka ODPADY KOMUNALNE lub w siedzibie Urzędu w Wydziale Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska - pokój nr 7 i złożenie go w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, pok. Nr 19 (na parterze budynku)
lub przesłanie pocztą;
b) wypełniając elektronicznie deklarację i podpisując ją z wykorzystaniem Certyfikatu Kwalifikowanego lub Profilu E-PUAP.
Deklarację należy składać w ciągu 14 dni od zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.
Wypełnione deklaracje przyjmowane są - w pokoju nr 7 - Urzędu Miejskiego w Łobzie przy ul. Niepodległości 13 (parter).