Gmina Łobez
Powróć do: PROJEKTY UNIJNE

Ja w internecie. Program szkoleniowy na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

 


 

„Ja w Internecie” – bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gmin

 

 

Program „Ja w Internecie” służy zwiększeniu umiejętności internetowych mieszkańców, bezpieczeństwa w Internecie i ich pozycji na rynku pracy.

 

 

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

 

Pomoc Legalnej Kultury

Legalna Kultura zapewnia wsparcie dydaktyczne i organizacyjne na każdym etapie projektu. Wybrane gminy mogą również wziąć udział w projektach kulturalnych i edukacyjnych Legalnej Kultury, jak „Otwarte Drzwi do Kultury” (warsztaty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w małych miejscowościach) i „Kultura na Widoku” (projekt udostępniający bogate zasoby kultury w sieci).

 

 

Dlaczego warto?

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa Dzięki programowi „Ja w Internecie” gmina wprowadzi część mieszkańców w świat Internetu, pokaże jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Dla bardziej zaawansowanych cenne będą umiejętności tworzenia stron internetowych, wykorzystywania Internetu we własnym biznesie czy wiedza pozwalająca chronić dzieci przed niepożądanymi treściami. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł. Tematy szkoleń są dopasowane do potrzeb mieszkańców. Gminy mogą wybrać trzy spośród siedmiu obszarów tematycznych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzenie własnej strony internetowej (bloga), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

 

Zanim rozpoczną się szkolenia dla mieszkańców, Fundacja Legalna Kultura przeszkoli lokalnych instruktorów (osoby z doświadczeniem dydaktycznym). Dzięki temu gmina stworzy lokalną kadrę instruktorską, która po zdobyciu nowych kompetencji będzie mogła prowadzić szkolenia również po zakończeniu projektu.

 

 

Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie: www.jawinternecie.edu.pl

 

 

Gmina Łobez zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Ja w internecie - Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Szkolenia mają na celu podniesienie świadomości i kompetencji użytkowników internetu w obszarach:

  • Rodzice w internecie;
  • Tworzę stronę internetową;

Program przeznaczony dla dorosłych od 25 roku życia.

Miejsce szkolenia:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznej.

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje pod informacją o szkoleniu, jak również jest dostępny w Urzędzie Miejskim w Łobzie (pokój 19) lub Publicznej Szkole Podstawowej w Bełcznej.

Wypełniony formularz należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Łobzie (pokój 19) lub do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznej lub przesłać na adres: spbelczna@interklasa.pl.

O zakwalifikowaniu się do projektu poinformujemy Państwa telefonicznie po zebraniu kompletnych grup (do 12 osób – 1 grupa).

 

Krótki opis szkoleń:

1. Rodzic w internecie.

Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Uczestnicy szkolenie dowiedzą się w jaki sposób rodzice mogą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami związanymi z aktywnością
w internecie. Otrzymają wskazówki jak odróżnić treści legalne od nielegalnych. Nauczą się
jak załatwić codzienne sprawy przez internet, np. złożyć wniosek Rodzina 500+, uzyskać Kartę Dużej Rodziny.

 


 

2. Tworze stronę internetową.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści zgodnie z prawem autorskim. Dowiedzą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

 


 

zapraszamy serdecznie do udziału w szkoleniach!