PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKU ZŁOŻENIU DEKLARACJ DO CEEB
PRZYPOMINAMY!!!
Do 30 czerwca 2022 r. wszyscy właściciele lub zarządcy istniejących budynków są zobowiązani złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklarację dotyczącą używanego źródła ciepła.
W jaki sposób można złożyć deklarację?
- w formie elektronicznej, czyli przez Internet – jest to najszybszy oraz najwygodniejszy sposób na stronie https://zone.gunb.gov.pl/ (aby skorzystać z tej formy zgłoszenia, należy posiadać profil zaufany lub e-dowód)
- w formie papierowej – dokument można pobrać oraz złożyć osobiście w:
Biurze Obsługi Interesanta
Urzędu Miejksiego w Łobzie
ul. Niepodległości 13
73-150 Łobez
Kto powinien złożyć deklarację?
Informację o używanych i posiadanych urządzeniach grzewczych powinien przekazać każdy właściciel lub zarządca budynku.
Do bazy należy zgłosić wszystkie źródła ogrzewania znajdujące się w domu, takie jak kocioł grzewczy, piec kaflowy, kominek, podgrzewacz. Trzeba zarejestrować także odnawialne źródła energii: pompy ciepła, kolektory słoneczne podgrzewające wodę, z wyjątkiem fotowoltaiki.
Do kiedy mamy czas?
Na złożenie deklaracji każdy właściciel lub zarządca budynku ma czas do 30 czerwca 2022 r., przy czym w przypadku budynków nowo powstałych lub uruchomieniu w budynku nowego źródła ciepła termin ten wynosi 14 dni od uruchomienia źródła ciepła.
Sankcje.
Za brak złożenia deklaracji grozi grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.
Więcej informacji na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

