Gmina Łobez
Powróć do: strona główna

Ułatwienia dla osób niesłyszących

W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia 2012 roku ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209 poz. 1243). Urząd Miejski w Łobzie udostępnia swoje usługi dla osób słabo słyszących oraz głuchych za pomocą następujących środków wspierających komunikowanie:

  • poczta elektroniczna – lobez@lobez.pl - adres głównej skrzynki poczty elektronicznej Urzędu Miejskiego w Łobez: na ten adres można przesyłać zapytania, prośby o umówienie spotkania w Urzędzie, itp.
  • przesyłanie wiadomości tekstowych SMS– 508 170 486
  • faks: 91 39743-73

W kontakcie z urzędem osoba niepełnosprawna ma prawo do:

  • pośrednictwa tłumacza PJM - polskiego języka migowego,
  • pośrednictwa tłumacza SJM - systemu językowo - migowego,
  • tłumacza przewodnika, nazwanego w ustawie tłumaczem SKOGN

Świadczenie może być realizowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Łobzie

  • Magdalena Chmura - adres: Urząd Miejski w Łobzie, ul. Niepodległości 13, 73-150 Łobez tel. 91 3976163, adres e-mail: sekretarz@lobez.pl
  • Olgę Radziwanowską - adres: Urząd Miejski w Łobzie, ul. Niepodległości 13, 73-150 Łobez tel. 91 3974660, adres e-mail: skarbnik@lobez.pl,
  • Katarzynę Węzik - adres: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Niepodległości 13, 73-150 Łobez tel. 91 39761057
Wyżej wymienione osoby posługują się systemem językowo-migowym (SJM)


Aby skorzystać z pośrednictwa  tłumacza prosimy o powiadomienie Burmistrz Łobza (pisemnie, mailem lub faksem) trzy dni przed planowanym terminem załatwienia sprawy, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Formularz powiadomienia o chęci skorzystania ze świadczenia usług tłumacza PJM, SJM, SKOGN znajduje się w załączniku do niniejszej informacji.

(KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ FORMULARZ POWIADOMIENIA).

Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

UWAGA!

W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w Urzędzie Miejskim w Łobzie nie musi być wcześniej uzgadniana.